E premte, 21 Qershor, 2024

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

- Advertisement1-

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje të tij i duhet ndihmë.

9 vjeçar nga Prizreni vuan nga ekzema, alergji të llojeve të ndryshme, shëndeti i tij përkeqësohet edhe më shumë kur mjekët në Kosovë ia ngatërrojnë terapinë.

- Advertisement -

Familja e tij ka kërkuar ndihmë financiare për shërimin e tij.

Fatkeqësisht edhe babai i ka vdekur nga sëmundja e rëndë e kancerit, e la dy vjeç. Jeton me nënën tek daja i tij. Terapitë janë tejet të kushtushme, për një gjilpër ai është dashur të paguaj rreth 2250 euro.

Të dhënat për ata që duan ta ndihmojnë atë:

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Pensionohet mësuesja Fahrije Rugova nga Prishtina

Është pensionuar mësuesja Fahrije Rugova. Njoftimin e ka dhënë shkolla "Xhemajl Mustafa" në Prishtinë,...

Mësuesja Mimoza Rexhvelaj: Njoh zv.drejtoreshë shkolle që tre vjet nga punësimi s’ka bërë një orë pune arsimore

Të fundit në botë thonë gojët e liga, posi posi ashtu ë? 🤯E lexove...

Këshilli i Prindërve kërkon që të premten të përfundojë viti shkollor, shkak temperaturat e larta

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar që procesi mësimor të përfundojë gjatë ditës...

Nga Faton Ismajli: Vetëlëndimi i 20 nxënësve nga sfida e TikToku-ut dhe edukimi për mediat

Edukimi medial si lëndë obligative është zgjidhja më e mirë nga rreziku me të...