E martë, 21 Maj, 2024

9 këshilla të vlefshme nga Anna Wintour!

- Advertisement1-

Bizneset e suksesshme mund të variojnë nga produktet dhe shërbimet që ato ofrojnë, por çelësi i suksesit të tyre varet kryesisht nga një element kyç i përbashkët: liderdership-i i duhur.

Në qoftë se së fundmi je ngritur në detyrë dhe je në pozicionin e liderit të një stafi punonjësish ose do të jesh CEO i një biznesi të ri dhe do të mësosh një etikë pune model, atëherë Anna Wintour (ish-editorja e revistës prestigjioze VOGUE, drejtoresha artistike e “Conde Nast media empire”, gruaja më e fuqishme në industrinë e modës dhe influencuesja në rang botëror për liderët e biznesit) ka nëntë këshilla falas për ty:

- Advertisement -

Zotëro vizionin tënd

Ndërto një vizion në të cilin të tjerët mund të besojnë. Zotëro dhe ji e qartë për vizionin tënd kur ia komunikon atë ekipit tënd. Menaxho si ta ekzekutosh me sukses atë vizion për të lëvizur kompaninë tënde në drejtimin e duhur.

Bëhu një “changemaker”

- Advertisement -

Gjatë karrierës tënde do të ketë momente vendimtare që do të të duhet të vendosësh “nëse” dhe “kur” do të bësh zgjedhje të guximshme krijuese. Duhet të dish kur t’i shkelësh rregullat dhe bëj ato të papritura, veçanërisht kur kjo do të sjellë vëmendje te marka jote.

Anna ka punuar gjithmonë shumë për t’u siguruar që Vogue të mbetet një temë integrale e diskutimit. Nëse dëshironi të jeni një udhëheqës me ndikim që lë gjurmët e tij në botë, do të duhet të bëni të njëjtën gjë në punën tuaj.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...