E premte, 21 Qershor, 2024

8-vjeçarja me intelegjencë superiore nga Fushë Kosova tregon si duhet fëmijët të mbrohen nga Covid-19

- Advertisement1-

Lejla Miftari, është vetëm 8 vjeçare, por intelegjeca e saj është e rrallë. Instituti ‘Atomi’ e ka vlerësuar me intelegjencë superiore në nivelin 91.

Fjala është për Lejla Miftari me të cilën Kids of Kosova me 29 korrik kishte realizuar një intervistë.

- Advertisement -

Lejla sot është rikthyer pas një kohe të gjatë në shkollën e gjuhëve të huaja “The cambridge school” në Fushë Kosovë duke i respektuar këshillat e IKShPK me matjen e temperaturës, dizinfektimin e duarve, duke mbajtur distancën 2 metra nga njëri-tjetri.

Ajo kërkon nga të gjithë fëmijët të kenë kujdes dhe t’i respektojnë rekomandimet e IKSHP-së.

- Advertisement -

Lejla shpreson që së shpejti të kthehet edhe në bankat shkollë fillore “Mihal Grameno”, ku ndjek mësimet, pasi thotë se po i mungon mësuesja Arlinda Visoka, dhe shokët e shoqet e klasës dhe çdo gjë që ka të bëj me shkollën.

(KidsofKosova)

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...