E diel, 19 Maj, 2024

7 vjeçari shqiptar në Librin Guinness: Reciton 3 mijë vargje pa u ndalur nga ‘Lahuta e Malcisë’

- Advertisement1-

7 vjeçari Nikoll Prendi, thyen rekordin Guinness në botë, me vargjet e Gjergj Fishtës, duke interpretuar, gjithë ‘Lahutën e Malcisë’, 3000 vargje pa u ndalur,

Nikoll Prendi, është vetëm 7 vjeçar dhe reciton poezi duke i interpretuar si duhet. Por kjo nuk është arsyeja se përse vogëlushi është bërë ‘hit’ në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Djali nga fshati Balldre i Lezhës është i aftë të recitojë jo pak por plot 2800 vargje poezi të At Gjergj Fishtës. Madje pa u ndaluar!

Gjeniu i vogel Nikoll (Niko) Prendi, është nga Gojani, me banim ne Balldre Lezhë dhe ka filluar që në moshen 4 vjeçare të rrecitojë vargjet e Fishtes, nën perkrahjen e prinderve gë tij Valbona e Valentin Prendi.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...