E martë, 23 Korrik, 2024

7-vjeçari futet në shtëpinë që kishte marrë zjarr për të shpëtuar motrën e tij

- Advertisement1-

Një djalë 7-vjeçar me emrin Eli i shpëtoi jetën motrës së tij të vogël nga zjarri që shkatërroi shtëpinë e familjes së tyre.


Ishte një natë e zakonshme për familjen Davidson në Tenessi, kur u zgjuan papritur nga një aromë tymi gjatë kohës që po flinin.

- Advertisement -

Brenda pak minutash, shtëpia e tyre u dogj nga flakët dhe vajza 22-muajshe Erin Davidson kishte ngelur e bllokuar në dhomën e saj. Ndërkohë që çifti po përpiqej të shpëtonte Elin dhe djalin tjetër 2-vjeçar Elijah, dhoma e gjumit e Erin ishte rrethuar nga zjarri.

“Tymi dhe zjarri ishin aq të dendur sa nuk mund të hyja dot tek ajo,” tha babai i saj, Chris Davidson.

“Ne dolëm jashtë dhe u afruam tek dritarja e dhomës së saj të gjumit, por unë nuk mund ta arrija dot dritaren sepse ishte shumë e lartë. Kështu që mora Elin, i cili u fut në dritare dhe hyri brenda dhomës së saj duke e shpëtuar atë. Ne jemi shumë krenar për Elin.’’

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...