E enjte, 22 Shkurt, 2024

5 ushqimet që nuk duhet të mungojnë kurrë në familjet me fëmijë

- Advertisement1-

Fëmijët rriten me shpejtësi dhe njëkohësisht edhe zhvillimi i tyre mendor bën hapa të mëdha.


Është e rëndësishme që në fëmijëri ata të kultivojnë ushqime të cilat nxisin zhvillimin mendor të tyre. Më poshtë ju sjellim 5 ushqimet të cilat ndihmojnë në këtë gjë tek fëmijët tuaj:

- Advertisement -

Vezët

Janë të pasura me proteina dhe i mbajnë fëmijët tuaj të ngopur.

Spinaqi

- Advertisement -

Ushqim që ndihmon qelizat e trurit të rriten.

Peshku

Ndihmon me memorien dhe zhvillimin e inteligjencës.

- Advertisement -

Kosi

Ka yndyrna të rëndësishme për shëndetin dhe mund të kombinohet me një sërë produktesh.

Mollët

Janë plot me antioksidantë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...