E mërkurë, 22 Maj, 2024

5 emra për fëmijë që nuk i keni dëgjuar më parë

- Advertisement1-

Nëse jeni në pritje të ëmbël këtu keni disa ide.

Ligea: Personazhi kryesor i veprës së autorit Edgar Allan Poe, një grua intelektuale e shkëlqyer dhe e bukur. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një emër të bukur gotik që gjithashtu tregon vendosmëri dhe jetëgjatësi, kjo mund të jetë për ju.

- Advertisement -

Lilia: Ka vërtet diçka në këtë emër, që është thjesht e bukur për tu dëgjuar, pavarësisht nëse ka një kuptim të thellë apo jo.

Lisandra: Si Mbretëreshë e Maqedonisë dhe vajza e sundimtarit të madh Egjiptian Ptolemeut, themeluesit të dinastisë Ptolemaike, Lysandra ishte një figurë aq e fuqishme sa sugjeron emri i saj epik.

Nieva: Ky emër i bukur spanjoll, që do të thotë “dëborë, ose” po bie borë “, është një emër” natyre ” shumë rrallë i përdorur, shumë më pak popullor se të tjerë.

- Advertisement -

Raiden: Me kuptimin e “bubullimës dhe vetëtimës”, emri japonez duket se po rritet në popullaritet.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...