E shtunë, 24 Shkurt, 2024

36-vjeçarja në fazën e 4 të kancerit sjell në jetë vajzën, ka frikë se sa kohë i ka mbetur për të jetuar

- Advertisement1-

Një grua që beson se është personi i parë në Mbretërinë e Bashkuar që ka lindur, duke ditur se ka kancer të fazës së 4-të, ka sjell në jetë një vajzë të shëndetshme.


Joanna Jonathan, 36 vjeçare solli në jetë vajzën e saj më 15 qershor 2021, pothuajse dy vjet pasi u diagnostikua me kancer.

- Advertisement -

“Të mos jem pranë vajzave të mia është frika ime më e madhe,” thotë ajo.

‘Të dish se një ditë nuk do të jem këtu për fëmijët e mi është si një thikë në zemër”.

‘Fëmijët e mi janë të vegjël, ka një mundësi reale që ata të mos më mbajnë mend fare, vetëm nga fotografitë dhe ato që ata janë thënë për mua”, shton ajo.

- Advertisement -

Tutje ajo ka thënë se fëmijët e saj kanë një baba të mrekullueshëm që ajo ua ka bërë dhuratë, dhe se nëse dashuria ime për fëmijët e mi do të më mbante gjallë, do të jetoja përgjithmonë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...