E shtunë, 24 Shkurt, 2024

31-vjeçarja rrëfen në lot betejën me kancerin e gjirit: Po luftoj për 2 fëmijët e mi

- Advertisement1-

Gjashtë muaj më parë një gjëndër në gjoksin e majtë i shtoi merakun. Mori rrugën për në poliklinikën e Vlorës dhe pas vizitës me onkologen Juliana Cuni , mësoi se ishte prekur nga kanceri i gjirit.


“Quhem Fati dhe jam 31 vjeç dhe para 6 muajsh kam bërë një eko gjiri sepse konstatova rastësisht një masë në gjoks e majtë dhe shkova tek onkologia dhe aty mora vesh se do e bëja operacion dhe aty më dola tumor. Jam duke bërë kimioterapi dhe unë me ndihmën e zotit ia hodha”, tha 31-vjeçarja për Report TV.

- Advertisement -

Nëna e re, Fati Gjikaj e ka një motiv të fortë për t’u përballur më sëmundjen e vështirë.

Momenti prekëskur përlotet nëna e re:

r

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...