E mërkurë, 22 Maj, 2024

Esila Fejzula, 3-vjeçarja nga Shkupi e cila flet 3 gjuhë të huaja

- Advertisement1-

Edhe pse 3-vjeçare, qysh tani flet tre gjuhë të huaja. Gjuhën Angleze, Gjuhën turke dhe atë maqedone.

Ajo di Alfabetin e Gjuhës Shqipe, ndërsa di të shkruaj shumë mirë. Di edhe të vizatojë bukur, çka e dëshmojnë vizatimet që bën.

- Advertisement -

Kjo është Esila Fejzula me prejardhje nga Shkupi, por që jeton në Fushë Kosovë.

Ajo për “Kids of Kosova” ka dërguar disa video ku tregon si i flet tre gjuhët e huaja, angleze, turiqsht dhe maqedonisht.

Esila përmes një video dërguar për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) tregon se kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese, ndërsa jep mesazhin edhe për bashkëmoshataret e saj.

- Advertisement -

 

 

Esila duke folur në anglisht

Esila duke folur maqedonisht
Esila duke folur turiqsht

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...