E diel, 21 Prill, 2024

3 ushtrime për të gjallëruar flokun tuaj

- Advertisement1-

Bëji kokës masazh

Për masazh nuk ka nevojë vetëm trupi, por edhe koka. Nise nga kurora e kokës duke bërë lëvizje rrethore. Këtë procedurë bëjeni 5-10 minuta në ditë.

- Advertisement -

Një tjetër ushtrim është ngritja e vetulla dhe mbajtja lart për të paktën 2 minuta.

Apliko masazhin indian

Kapi flokët tufa tufa të vogla dhe tërhiqi sipër. Do të të lehtësojnë edhe tensionin e përgjithshëm.

- Advertisement -

Pozicioni përmbys

Kjo teknikë stimulon rritjen e flokëve. Në fillim do u bëni masazh dhe pastaj do shtriheni në pozicion si në foto për katër minuta për të lehtësuar qarkullimin e gjakut.

Për masazh mund të përdorni vaj ulliri, argani, ose vaj kokosi.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...