E enjte, 22 Shkurt, 2024

16-vjeçari qëllohet aksidentalisht me armë në kokë nga shoku i tij

- Advertisement1-

Kamerat e sigurisë filmuan momentin kur një 16-vjeçar u qëllua aksidentalisht në kokë nga shoku i tij në Brooklyn gjatë një shkëmbimi zjarri të martën (28 shtator).


Sipas policisë dhe pamjeve, Cahlil Pennington u qëllua ndërsa ai dhe dy adoleshentë të tjerë me rroba të bardha vrapuan poshtë në Pitkin Avenue.

- Advertisement -

Në video, një nga adoleshentët kthehet për të qëlluar mbi një person të armatosur gjatë një shkëmbimi zjarri rreth orës 13:30, tha policia.

Plumbi humbi objektivin e tij të synuar dhe goditi Cahlil në kokë, sipas policisë dhe pamjeve, raporton oranews.

Pasi Cahlil bie në tokë, shoku i tij i mbuluar me gjak afrohet dhe përpiqet të tërheqë trupin e shtrirë në tokë.

- Advertisement -

”Cahlil, një student në Shkollën e Mesme II të Brooklyn’s Nww Visions AIM Charter, u dërgua në Spitalin Brookdale ku u shpall i vdekur”, tha policia.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...