E premte, 21 Qershor, 2024

16-vjeçari më i fortë se sëmundja, realizoi ëndrrën e tij pasi ndjek nga tribunat ekipin e zemrës

- Advertisement1-

Miguel është 16 vjeç dhe futbolli është pasioni i tij i madh sidomos për të brohoritur dy skuadra që luajnë në Ligën Spanjolle.


E para është Betis, tjetra (për të cilin ka një simpati të fortë) është Atletico Madrid.

- Advertisement -

Ai gjithmonë dëshironte të shikonte drejtpërdrejt një nga garat e dy skuadrave. Për këtë arsye, Fondacioni ‘Ambulanca e Dëshirës’ ka realizuar ëndrrën e tij.

Miguel vuan nga një sëmundje kronike që e detyron të qëndrojë në shtrat.

- Advertisement -

Në shtator, fondacioni kishte sjellë tashmë të riun 16-vjeçar për të ndjekur ndeshjen mes Betisit dhe Granada-s, por dje Miguel ishte në tribunat e Wanda Metropolitano për të ndjekur ndeshjen midis Atletico Madrid dhe Betis Sevilla.

Vetëm sfida mes dy skuadrave të tij të preferuara. Një ndeshje që përfundoi me rezultatin 3-0 për Colchoneros falë golave ​​të Yannick Carrasco, autogol nga Pezzella dhe Joao Félix.

Në tribunën VIP të stadiumit të Madridit, Miguel mundi ta shikonte ndeshjen nga krevati i tij përpara se Atletico të bënte gjithçka për ta bërë atë moment edhe më të veçantë.

- Advertisement -

Miguel në fakt ishte i ftuar në zonën ku lojtarët largohen nga stadiumi. Cholo Simeone, si dhe Joao Félix, Griezmann dhe pjesa tjetër e ekipit, kaluan pranë për ta përshëndetur dhe biseduan për ca kohë me Miguel.

16-vjeçari ka bërë edhe një foto me të gjithë ata përpara se të përjetonte momentin më emocionues të asaj mbrëmje magjike.

Kapiteni i Atletico-s, Koke, i dhuroi atij një fanellë me emrin e Miguelit në anën e pasme të firmosur nga të gjithë bashkëlojtarët e tij dhe gjithashtu i dha disa këpucë që i përdori në një ndeshje të Champions League.

Dhe kishte gjithashtu një lojtar shumë të veçantë në atë kohë, Joaquín. Ish-Fjorentina, flamuri autentik i Betisit, u takua sërish me Miguelin (ashtu siç ndodhi kundër Granadës) duke shkëmbyer përshëndetje të përzemërta.

Për këtë arsye, ndeshja mes Atletico-s dhe Betisit nuk ishte vetëm një tjetër ndeshje e ligës. Në tribuna, larg vëmendjes, pati momente më emocionuese që i riu Miguel dhe të gjithë anëtarët e “Ambulanca e Deshires” nuk do t’i harrojnë kurrë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...