E enjte, 20 Qershor, 2024

14-vjeçarja nga Mitrovica vuan nga sëmundja e zemrës, mushkërive dhe mëlçisë – ka nevojë për ndihmë

- Advertisement1-

Mitrovicasja 14-vjeçare, Alketa Istrefi nga qyteti i Mitrovicës është diagnostifikuar me disa sëmundje.


14-vjeçarja vuan nga sëmundja e zemrës, mëlçisë dhe mushkërive, ndërsa kjo dëshmohet edhe nga dokumentët e mjekëve.

- Advertisement -

Sipas mjekëve nuk mund të bëhet intervenim kardiologjik për arsye të avancimit të sëmundjes dhe ka nevojë për trajtim medikamnetoz.

Në dokumnetet e lëshuara nga spitali shkruhet se ky trajtim ka kosto shumë të lartë të trajtimit.

Babi i vajzës Gazmend Istrefi, ka fol gazetën Jepi zë, ku ka treguar se ka 6 anëtarë tjerë në familje dhe nuk ka mundësi financiare për të paguar këtë trajtim.

- Advertisement -

Istrefi ka kërkuar ndihmën e mitrovicasve dhe qytetarëve tjerë për blerjen e medikamentve dhe ilaqeve tjera, duke lënë edhe numrin e telefonit: 044841140, 044797123 dhe 045882335

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...