E hënë, 22 Korrik, 2024

14-vjeçari nga Kosova ngre në këmbë jurinë suedeze me talentin e tij

- Advertisement1-

Rejhan Bellani është 14-vjeçari me prejardhje nga Kosova, i cili është lindur dhe rritur në Suedi.

Ai vjen nga një familje me dy nënshtetësi. Babai i tij është nga Kosova ndërsa mami nga nga Bosnja.

- Advertisement -

Rejhan ka marrë pjesë në kompeticionet artistike për fëmijë në Suedi, ku zëri i tij ka spikatur që në moshë të vogël.

Këngëtari ka mahnitur jurinë suedeze me zërin e tij gjatë performancës në skenë, 14 vjeçari ka treguar se ai muzikën e ka pasion, por nuk ka studiuar kurrë në një shkollë muzike.

Rejhan, ndihet krenar për vendlindjen e babit të tij Kosovën dhe do t’i tregojë botës se Kosova është një shtet i ri dhe i vogël por ka shumë talente ndërkombëtare.

Më poshtë mund të dëgjoni performancën e dhuruar nga Rejhan.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...