E hënë, 22 Korrik, 2024

11 vjeçari me nevoja të veçanta që nuk arriti të shkojë në shkollë

- Advertisement1-

11 vjeçari nga fshati Kishnicë e komunës së Graqanicës, Festim Gashi, me nevoja të veçanta, të hënën nuk arriti të shkojë në shkollë në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë.


Rruga përpjetëze që shpie në shkollën “Ditët e Minatorit” në të cilin ai vijon mësimin në klasë të gjashtë, pati borë dhe në të ai bashkë me të ëmën nuk pati mundësi të ngjitej.

- Advertisement -

Në këtë situatë, e ëma e tij Shqipe Gashi tha se u ndie keq që i biri me gjithë dëshirën e madhe nuk arriti të ishte prezent në klasë në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë.

Drejtori për shërbime publike në komunën e Graqanicës, Vlladica Trajkovic tha se përvec rrugëve me prioritet të fshatit që i kanë pastruar e kanë llogaritur edhe rrugën që shpie për në shkollë, mirëpo sipas tij kamionët nuk kanë arritur të ngjiten e të kryejnë punën e tyre në këtë tatëpjetëze prandaj këtu është intervenuar vetëm me krypë.

Ndërsa në drejtorinë e kulturës dhe arsimit të kësaj komune thanë se shkolla është ndërtuar në këtë pjesë për shkak se nuk kanë pasur asnjë parcelë në pozitë të rrafshët.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...