E martë, 23 Korrik, 2024

10 gjëra komplet të pavërteta që të rriturit na i fiksuan kur ishim fëmijë

- Advertisement1-

1. “Kur isha vajzë e vogël më thoshin se kurrë s’duhet të isha unë ajo që i shkruaja e para një djali. Duhet të ishte ai që të përpiqej i pari për mua.

2. Në shtëpinë tonë, seksi ishte tabu. Në s’mund të bënim asnjë pyetje që lidhej me të dhe as mund ta përmendnim si fjalë. Ishte njësoj sikur seksi të mos ekzistonte fare.

- Advertisement -

3. “Të kërcisje gishtat do të të shkaktonte artrit, por s’është fare e vërtetë.”

4. “Që duhet të presësh 30 minuta pasi ke ngrënë për t’u futur në pishin, ose ndryshe mund të mbytesh.”

5. “Ti ftohesh vetëm duke u ekspozuar në të ftohtë. Tani që e mendoj më duket kaq budallallëk.”

6. “Që flokët e gjata dhe tatuazhet tregojnë se je problem për shoqërinë.”

7. “Më thoshin se ishin vajzat ato që kujdeseshin për bebet dhe fëmijët, jo burrat. Kur e kujtoj sa më ndikonte kjo teori më vjen të qaj. Një ditë pashë një burrë që ndërronte pampersin e djalit të tij dhe mendova që ai s’duhet të ishte duke bërë këtë. Ku e kishte gruan? Fatmirësisht reflektova në kohë dhe kuptova që ishte injorancë ajo që thashë.”

8. “Që je dembele nëse kalon një ditë të tërë duke parë TV.”

- Advertisement -rrrrrrr

9. “Gjithmonë, po gjithmonë duhet të përfundoja ushqimin që kisha në pjatë. S’duhet të lija asnjë grimcë.”

10. “Më tregonin se të pija alkool s’ishte problem, por hashashi po.”

Burimi: BuzzFeed/ Përshtati: Anabel.al

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...